Wisconsin 09-22-2017

BullShooter World Tour - Wisconsin 09-22-2017

2017-2018 BullShooter World Tour – Wisconsin Regional Winners

Women’s Doubles 301

1st–Carolyn Nessmann, Franklin, WI & Elizabeth Tynan, Chicago, IL

2nd–Brittany Schwinn, Sheboygan Falls, WI & Lorrie Schwinn, Sheboygan, WI

3rd–Nicole Mijal, Omro, WI & Elisha Rasor, Oshkosh, WI

4th–Samantha Green, Dwight, IL & Marlene Gannon, Oak Lawn, IL

5/6th–Sharon Sonntag, Franklin, WI & Janine Johnson-Cullen, Chilton, WI

5/6th–Lori Rasmussen, Janesville, WI & Theresa Pfeifer, Fort Atkinson, WI

7/8th–Trina Reed, Racine, WI & Tracy Fasick, Racine, WI

7/8th–Calli Hohensee, Antigo, WI & April Patterson, Phlox, WI

Men’s Doubles 501

1st–Dimbaza Sockwell, Rockford, IL & Kurtis Witherby, Machesney Park, IL

2nd–Ryan Larscheidt, West Allis, WI & Tyler Weymier, Milwaukee, WI

3rd–Paul Thorpe, New London, WI & Zachary Dunbar, New London, WI

4th–Kevin Wilson, Green Bay, WI & William Duchaine, Ottawa, IL

5/6th–Jerry Judnic, Rib Lake, WI & Michael Kramer, Crandon. WI

5/6th–John Zurick, South Elgin, IL & Jesse Porter, Rockford, IL

7/8th–Steve Stortz, Fort Atkinson, WI & Dave Thompson, Waukesha, WI

7/8th–John Vaitkus Jr., Palos Heights, IL & Ted Mallary, New Lenox, IL

Pro Men’s Doubles 501

1st–Jimmy Damore, Palatine, IL & Joe Beecroft, Bloomingdale, IL

2nd–Bryan Buntrock, Fort Atkinson, WI & Tim Eisner, Whitewater, WI

3rd–Ben Dersch, Janesville, WI & Joshua Willms, S. Milwaukee, WI

4th–Mike Maloney, Joliet, IL & Don Stewart, Franklin, WI

5/6th–Cody Brunello, Kenosha, WI & Andrew Popp, Kenosha, WI

5/6th–Joe Garvey, Janesville, WI & Dave Rasmussen, Janesville, WI

Mixed Triples

1st–Ben Dersch, Janesville, WI, Joshua Willms, S. Milwaukee, WI & Elisha Rasor, Oshkosh, WI

2nd–Joe Garvey, Janesville, WI, Greg Jameson, Oregon, WI & Theresa Pfeifer, Fort Atkinson, Wi

3rd–Jim Ross, Bridgeview, IL, Luis Rodriguez, Orland Park, IL & Marlene Gannon, Oak Lawn, IL

4th–Mike Rydeen, Somerset, WI, Don Stewart, Franklin, WI & Carolyn Nessmann, Franklin, WI

5/6th–Eric Ball, New Lenox, IL, Paul Holder, Dekalb, IL & Sue Johnson, Hampshire, IL

5/6th–Ryan Larscheidt, West Allis, WI, Tyler Weymier, Milwaukee, WI & Jennifer Faas, Cedarburg, WI

7/8th–Tim Eisner, Whitewater, WI, Kurtis Witherby, Machesney Park, IL & Jami Nowak, Sheboygan, WI

7/8th–Dan King, DeKalb, IL, Don King, DeKalb, IL & Carla Vocaty, Plainfield, IL

9/12th–Lucas Burton, New London, WI, Jason Kent, New London, WI & Sofia Pulido, New London, WI

9/12th–Bryan Buntrock, Fort Atkinson, WI, Steve Stortz, Fort Atkinson, WI & Janine Johnson-Cullen, Chilton, WI

9/12th–Tyler Ward, New London, WI, Joshua Van Straten, Shiocton, WI & Leslie Nason, Oshkosh, WI

9/12th–Jason Scofield, Oshkosh, WI, Tom Zuleger, Cudahy, WI & Trina Reed, Racine, WI

Pro / Am Cricket

1st–Ben Dersch, Janesville, WI & Joshua Willms, S. Milwaukee, WI

2nd–Mike Rydeen, Somerset, WI & Don Stewart, Franklin, WI

3rd–Dan Burk, Battle Creek, MI & James Huskin, Battle Creek, MI

4th–Bryan Buntrock, Fort Atkinson, WI & Steve Stortz, Fort Atkinson, WI

5/6th–Eric Ball, New Lenox, IL & Tasso Garbis, Elmhurst, IL

5/6th–Jimmy Damore, Palatine, IL & Jim McConnell, Hasting, MN

Men’s Cricket Doubles

1st–Kurtis Witherby, Machesney Park, IL & Frank Soltero, Rockford, IL

2nd–John Martyka, Milwaukee, WI & Spencer Lawrence, S. Milwaukee, WI

3rd–Jim Ross, Bridgeview, IL & Luis Rodriguez, Orland Park, IL

4th–Jason Scofield, Oshkosh, WI & Tom Zuleger, Cudahy, WI

5/6th–Kevin Wilson, Green Bay, WI & William Duchainy, Ottawa, IL

5/6th–Travis Reel, Long Point, IL & Jason Moore, Ottawa, IL

7/8th–Terry Judnic, Rib Lake, WI & Mike Kramer, Crandon, WI

7/8th–Joshua Crescini, New London, WI & Carl Ward, New London, WI

Women’s Singles

1st–Elizabeth Tynan, Chicago, IL

2nd–Carolyn Nessmann, Franklin, WI

3rd–Trina Reed, Racine, WI

4th–Tracy Fasick, Racine, WI

5/6th–Brittany Schwinn, Sheboygan Falls, WI

5/6th–Marlene Gannon, Oak Lawn, IL

7/8th–April Patterson, Phlox, WI

7/8th–Janine Johnson-Cullen, Chilton, WI

Men’s Singles Cricket

1st–Jesse Johnsen, Waupun, WI

2nd–Carl Ward, New London, WI

3rd–Dan King, DeKalb, IL

4th–Jim McConnell, Hasting, MN

5/6th–Tim Kaddatz, Genoa City, WI

5/6th–Zachary Dunbar, New London, WI

7/8th–Darrin Auckland, Genoa City, WI

7/8th–Tyler Ward, New London, WI

Pro Cricket Singles

1st–Ben Dersch, Janesville, WI

2nd–Joe Beecroft, Bloomingdale, IL

3rd–Tasso Garbis, Elmhurst, IL

4th–Don Stewart, Franklin, WI

5/6th–Joel Chmielak, Streamwood, IL

5/6th–Ken McCowan, Joliet, IL

Women’s Doubles Combo

1st–Elizabeth Tynan, Chicago, IL & Carolyn Nessmann, Franklin, WI

2nd–Janine Johnson-Cullen, Chilton, WI & Sharon Sonntag, Franklin, WI

3rd–Geri Stein, Midlothian, IL & Darcy Carpenter, Streator, IL

4th–Stacee Johnson, Kirkland, IL & Susan Johnson, Hampshire, IL

5/6th–Samantha Green, Dwight, IL & Marlene Gannon, Oak Lawn, IL

5/6th–Jessica Lohnhardt, Racine, WI & Kristina Phillips, Racine, WI

7/8th–Leslie Nason, Oshkosh, WI & Jennifer Faas, Cedarburg, WI

7/8th–Sofia Pulido, New London, WI & Aleesa Young, New London, WI

Mixed Cricket Doubles

1st–Ben Dersch, Janesville, WI & Kayla Lewison, Janesville, WI

2nd–Mike Maloney, Joliet, IL & Elizabeth Tynan, Chicago, IL

3rd–Tasso Garbis, Elmhurst, IL & Geri Stein, Midlothian, IL

4th–Jim Ross, Bridgeview, IL & Marlene Gannon, Oak Lawn, IL

5/6th–Ken McCowan, Joliet, IL & Samantha Green, Dwight, IL

5/6th–Sharon Sonntag, Franklin, WI & Gary Bluhm, Burlington, WI

7/8th–Dan LaVine, Oshkosh, WI & Kim Lamster, Menomonee Falls, WI

7/8th–Jeff Johnson, Milwaukee, WI & Jennifer Faas, Cedarburg, WI

 


View stats, see the worldwide rankings, review recently played games, & download the mobile app to take it all with you on the go.