Tennessee 01-26-2018

2017-2018 BullShooter World Tour – Tennessee Regional WinnersBullShooter World Tour - 01-26-2018

Women’s Doubles 301

1st–Wanda Coontz, Mansfield, OH & Jessica Steele, Memphis, TN

2nd–Deborah Adams, Corryton, TN & Charlotte Rausch, Knoxville, TN

3rd–Tabitha Foster, Knoxville, TN & Rachel Karon, Bristol, TN

4th–Elizabeth Sumner, Auburn, AL & Wendi Whitson, Leeds, AL

5/6th–Tammie Hurley-York, Murfreesboro, TN & Jammie Campbell, Chattanooga, TN

5/6th–Jennifer Cleveland, Acworth, GA & Cassandra Smith, Toney, AL

7/8th–Teri Galford, Hernando, FL & Tanja Taylor, Port Richey, FL

7/8th–Meagan Pless, Knoxville, TN & Lara Zerbe, Maryville, TN

Men’s Doubles 501

1st–Robert Soltys, Simpsonville, SC & Randy Morris, Lafayette, IN

2nd–Chip Pollard, Tomey, AL & Gregory Swinson, Huntsville, AL

3rd–Jason Kitts, Powell, TN & Justin Robinson, Knoxville, TN

4th–Gerald Hessler, Charlotte, NC & Alberto Sandoval, Fort Mill, SC

5/6th–Michael Mayes, Leeds, AL & Joseph O’Neill, Leeds, AL

5/6th–Roger Barnett, Johnson City, TN & Christopher Boyd, Bristol, TN

7/8th–Danny Gibson, Knoxville, TN & Charles Goins, Rossville, GA

7/8th–Anthony Tarrants, Cape Girardeau, MO & Scott Cates, Gordonville, MO

Pro Men’s Doubles 501

1st–John Liggett, Greenville, SC & Mark Liggett, Clinton, TN

2nd–Bryan Langley, Knoxville, TN & Chadwick Romines, Knoxville, TN

3rd–Ian Hinton, Horn Lake, MS & Wayne Harvey, Horn Lake, MS

4th–Dustin Cruse, Sikeston, MO & Charles Sturgis, Bryson City, NC

5/6th–Aurlin Kelley, Rogersville, TN & Gregory Fields, Kingsport, TN

5/6th–Lee Turner, Cape Girardeau, MO & James Cotton, Hardin, KY

Mixed Triples

1st–Jessica Steele, Memphis, TN, Wayne Harvey, Horn Lake, MS & Ian Hinton, Horn Lake, MS

2nd–Jennifer Cleveland, Acworth, GA, Gregory Swinson, Huntsville, AL & Patrick Hewitt, Swansea, SC

3rd–Jarrod Wilson, Montgomery, AL, Trint Sumner, Columbus, GA & Elizabeth Sumner, Auburn, AL

4th–Derik Smith, Bristol, TN, Gregory Fields, Kingsport, TN & Deborah Adams, Corryton, TN

5/6th–Shawn Haynes, Knoxville, TN, Lenny Baker, Knoxville, TN & Richelle Baker, Seymour, TN

5/6th–John Liggett, Greenville, SC, Robert Soltys, Simpsonville, SC & Alesia Keck, Oak Ridge, TN

7/8th–Ken Thompson, Nashville, TN, Christopher Melton, Hermitage, TN & Kimberly Funk, Burlison, TN

7/8th–Chris Campbell, Gadsen, AL, Vagan Higginbottom, Gadsen, AL & Wynelle Green, Cedar Bluff, AL

9/12th–James Mabie, Columbia, SC, Joel Smith, Cookeville, TN & Debra Clackley, Sumter, SC

9/12th–James Payne, Hickman, TN, Jason Little, Knoxville, TN & Kerrie Payne, Hickman, TN

9/112th–Charles Sturgis, Bryson City, NC, Nathan Colston, Cedar Bluff, AL & Wanda Coontz, Mansfield, OH

9/12th–Joshua Pippin, Jacksonville, FL, James Waters, Jacksonville, FL & Kimberly Panti, Jacksonville, FL

Pro/Am Cricket

1st–Trent Sumner, Columbus, GA & Jarrod Wilson, Montgomery, AL

2nd–Wayne Harvey, Horn Lake, MS & Ian Hinton, Horn Lake, MS

3rd–John Liggett, Greenville, SC & Robert Soltys, Simpsonville, SC

4th–Mark Liggett, Clinton, TN & Justin Robinson, Knoxville, TN

5/6th–Joseph Kelley, Rogersville, TN & Richard Graczyk, Johnson City, TN

5/6th–Gregory Fields, Kingsport, TN & Derik Smith, Bistol, TN

Men’s Cricket Doubles

1st–Randy Bright, Boaz, AL & Chip Pollard, Toney, AL

2nd–Joseph O’Neill, Leeds, AL & Michael Mayes, Leeds, AL

3rd–Anthony Bradley, Clarksville, TN & Robert Swain, Clarksville, TN

4th–Alton Sims, Montevallo, AL & Ronald Sims, Wilsonville, AL

5/6th–Danny Gibson, Knoxville, tN & Charles Goins, Rossville, GA

5/6th–Lenny Baker, Knoxville, TN & Michael Waltz, Knoxville, TN

7/8th–Brian Puffett, Knoxville, TN & Kevin Sheldon, Hudson, FL

7/8th–David Fisher, Clarksville, TN & Trevor Cohee, Oak Grove, KY

Women’s Singles

1st–Wanda Coontz, Mansville, OH

2nd–Jammie Campbell, Chattanooga, TN

3rd–Jessica Steele, Memphis, TN

4th–Kim Panti, Jacksonville, FL

5/6th–Kimberley Funk, Burlison, TN

5/6th–Alesia Keck, Oak Ridge, TN

7/8th–Rachel Karon, Bristol, TN

7/8th–Megan Watson, Spring Hill, FL

Men’s Singles Cricket

1st–Ian Hinton, Horn Lakes, MS

2nd–Randy Morris, Lafayette, IN

3rd–Robert Mitchell, Tampa, FL

4th–William Ponder, Tampa, FL

5/6th–Nathaniel Colston, Cedar Bluff, AL

5/6th–Jeremy Austin, St. Cloud, FL

7/8th–Michael Moultrie, Dawson, AL

7/8th–Tyler Holmes, Cape Girarrdeau, MO

Pro Cricket Singles

1st–Bryan Langley, Knoxville, TN

2nd–Pat Hewitt, Swansea, SC

3rd–James Cotton, Hardin, KY

4th–John Steinhofer, Lawrenceville, GA

5/6th–Dennis Caldwell, Roanoke, VA

5/6th–Aurlin Kelley, Rogersville, TN

Women’s Doubles Combo

1st–Wanda Coontz, Mansfield, OH & Jessica Steele, Memphis, TN

2nd–Terri Galford, Hernando, FL & Tanja Taylor, Port Richey, FL

3rd–Tammie Hurley-York, Murfreesboro, TN & Jammie Campbell, Chattanooga, TN

4th–Dana Elliott, Knoxville, TN & Kimberly Funk, Burlison, TN

5/6th–Laura McKinney, Boaz, AL & Wynelle Green, Cedar Bluff, AL

5/6th–Deborah Adams, Corryton, TN & Charlotte Rausch, Knoxville, T

7/8th–Stephanie Turner, Sumter, SC & Kandi Womack, Sumter, SC

7/8th–Heather Dupes, Woodstock, GA & Tammy Sasser, Montgomery, AL

Mixed Cricket Doubles

1st–Wendi Whitson, Auburn, AL & Joseph O’Neill, Leeds, AL

2nd–Jennifer Cleveland, Acworth, GA & Patrick Hewitt, Swansea, SC

3rd–Rodney Pryor, Port Richey, FL & Tonja Taylor, Port Richey, FL

4th–Dana Elliott, Knoxville, TN & James Cotton, Hardin, KY

5/6th–Teri Galford, Hernando, FL & Randy Morris, Lafayette, IN

5/6th–Wanda Coontz, Mansfield, OH & Nathan Colston, Cedar Bluff, AL

7/8th–Charles Sturgis, Bryson City, NC & Deborah Adams, Corryton, TN

7/8th–Dustin Cruse, Sikeston, MO & Melinda Peden, Clarksville, TN

 

 

 

 


View stats, see the worldwide rankings, review recently played games, & download the mobile app to take it all with you on the go.