South Carolina 11-03-2017

BullShooter World Tour - South Carolina 11-03-2017

2017-2018 BullShooter World Tour – South Carolina Regional Winners

Women’s Doubles 301

1st–Candi Ellis, Myrtle Beach, SC & Camilla Bunnell, Pawleys Island, SC

2nd–Kayla Murray, Charlotte, NC & Suzanne Kier, Rochester, NY

3rd–Dawn Lewis, Zephyr Hills, FL & Nina Eichorn, Tampa, FL

4th–Debra Clackley, Sumter, SC & Stephanie Turner, Sumter, SC

5/6th–Erica Schwartz, Newport News, VA & Samantha Labonte, Newport News, VA

5/6th–Dorothy Maynor, Henderson, NC & Brenda Whitley, Wendell, NC

7/8th–Michele Dodson, Tampa, FL & Amy Barrow, Tampa, FL

7/8th–Julie Hamlin, Myrtle Beach, SC & Dawnielle Fischer, Myrtle Beach, SC

Men’s Doubles 501

1st–Steven Meyer Jr., Sumter, SC & Jeff Tager, Gaston, SC

2nd–Jeff Ruby, Cadillac, MI & Michael Melo, Summerville, SC

3rd–Cory Drake, Greenwood, IN & David Towers, Murrells Inlet, SC

4th–Adam Hicks, Strawberry Plains, TN & Justin Robinson, Knoxville, TN

5/6th–Charles Paul, Myrtle Beach, SC & Tom Hepburn, Longs, SC

5/6th–Ron McCarthy, Fayetteville, NC & Jerry Oakley, Raleigh, NC

7/8th–Adam Eichorn, Tampa, FL & Mike Eichorn, Tampa, FL

7/8th–Troy McIntyre, Westminister, CO & David Bingham, Myrtle Beach, SC

Pro Men’s Doubles 501

1st–Bryan Langley, Knoxville, TN & Chadwick Romines, Knoxville, TN

2nd–Shiraz Khan, Decatur, IL & David Delp, Roanoke, VA

3rd–Tom Bunnenberg, Conway, SC & Craig Elder, Myrtle Beach, SC

4th–Chris Murray, Charlotte, NC & James Ammerman, St. Clair, MO

5/6th–Dustin Ramage, Johnsonville, SC & Johnny Marlowe, Myrtle Beach, SC

5/6th–Jason Leonard, Valley Grove, WV & Rodney Persinger, Benwood, WV

Mixed Triples

1st–Jason Leonard, Valley Grove, WV, Lucas Palumbi, Pittsburgh, PA & Kaylee Kuchinski, Follansbee, WV

2nd–Johnny Marlowe, Myrtle Beach, SC, David Brown, Rochester, NY & Suzanne Kier, Rochester, NY

3rd–James Ammerman, St. Clair, MO, Chris Murray, Charlotte, NC & Kayla Murray, Charlotte, NC

4th–Matthew Serena, Lower Burrell, PA, James Hill, Freeport, PA & Sydney Mazur, Freeport, PA

5/6th–Adam Eichorn, Tampa, FL, Greg Hensley, Tampa, FL & Nina Eichorn, Tampa, FL

5/6th–Roger Scott, Wendell, NC, Ed Koment, Lewisville, NC & Jodi Koment, Lewisville, NC

7/8th–Alberto Sandoval, Fort Mill, SC, Gary “Donavan” Powell, Oak Island, NC & Camilla Bunnell, Pawleys Island, SC

7/8th–Margaret Evans, Agusta, GA, Darin Strickland, Evans, GA & Heath Bickford, Grovetown, GA

9/12th–Steve Meyer, Sumter, SC, Jeff Tager, Gaston, SC & Tamara Reardon, Sumter, SC

9/12th–Joe Giordano, Myrtle Beach, SC, Mike Melo, Summerville, SC & Candi Ellis, Pawleys Island, SC

9/12th–Matthew Tavares, Myrtle Beach, SC, William Gunsolus, Myrtle Beach, SC & Julie Hamlin, Myrtle Beach, SC

9/12th–Tom Hepburn, Longs, SC, Tom Bunnenberg, Conway, SC & Debra Dimodica, Surfside Beach, SC

Pro/Am Cricket

1st–Joe Giordano, Myrtle Beach, SC & Jeff Ruby, Cadillac, MI

2nd–Shiraz Khan, Decatur, IL & David Delp, Roanoke, VA

3rd–Gary Powell, Oak Island, NC & Ed Koment, Lewisville, NC

4th–Jason Leonard, Valley Grove, WV & Lucas Palumbi, Pittsburgh, PA

5/6th–Greg Hensley, Tampa, FL & Eric Vaughn, Huntsville, AL

5/6th–Dustin Ramage, Johnsonville, SC & Robin Boord, Conway, SC

Men’s Cricket Doubles

1st–Tom Heburn, Longs, SC & Charles Paul, Myrtle Beach, SC

2nd–Randal Richards, Cleveland, TX & Mitchell Smith, Chesapeake, VA

3rd–Troy McIntyre, Westminister, CO & Dave Bingham, Myrtle Beach, SC

4th–Gerald Hessler, Charlotte, NC & Alberto Sandoval, Fort Mill, SC

5/6th–Richard Nuttall, Murrells Inlet, SC & Richard King, Surfside Beach, SC

5/6th–Steve Meyer Jr., Sumter SC & Jeff Tager, Gaston, SC

7/8th–Eric Gillespie, Souderton, PA & Jeff Skrzat, Souderton, PA

7/8th–Matt Serena, Lower Burrell, PA & James Hill, Freeport, PA

Women’s Singles

1st–Camilla Bunnell, Pawleys Island, SC

2nd–Kaylee Kuchinski, Follansbee, WV

3rd–Kayla Murray, Charlotte, NC

4th–Lisa Delp, Roanoke, WV

5/6th–Ashley Pietras, Franklin, IN

5/6th–Dawnielle Fischer, Myrtle Beach, SC

7/8th–Maggie Brown, North Augusta, SC

7/8th–Julie Hamlin, Myrtle Beach, SC

Men’s Singles Cricket

1st–Jeff Ruby, Cadillac, MI

2nd–David Delp, Roanoke, VA

3rd–Ed Koment, Lewisville, NC

4th–Cory Drake, Greenwood, IN

5/6th–Matt Serena, Lower Burrell, PA

5/6th–Jeff Tager, Gaston, SC

7/8th–John Yanick, Sumter, SC

7/8th–John Scheffel, Hardin, IL

Pro Singles Cricket

1st–Dan Naylor, Rocky Point, NC

2nd–Joe Giordano, Myrtle Beach, SC

3rd–Tom Bunnenberg, Conway, SC

4th–Mark Youngblood, Newport News, VA

5/6th–Craig Elder, Myrtle Beach, SC

5/6th–Robert Blake, Hope Mills, NC

Women’s Doubles Combo

1st–Camilla Bunnell, Pawleys Island, SC & Candi Ellis, Pawleys Island, SC

2nd–Regina Oakley, Raleigh, NC & Kelsey Mangin, Myrtle Beach, SC

3rd–Jill Hardee, Murrells Inlet, SC & Kimberly Ammerato, Murells Inlet, SC

4th–Kaylee Kuchinski, Follansbee, WV & Lisa Schaffer, McKees Rocks, PA

5/6th–Dawn Lewis, Zephyr Hills, FL & Nina Eichorn, Tampa, FL

5/6th–Colleen Toman, Abilene, TX & Terri Yanick, Sumter, SC

7/8th–Maggie Brown, North Augusta, SC & Jenna Davis, Evans, GA

7/8th–Kayla Murray, Charlotte, NC & Suzanne Kier, Rochester, NY

Mixed Cricket Doubles

1st–David Delp, Roanoke, VA & Lisa Delp, Roanoke, VA

2nd–Chris Murray, Charlotte, NC & Kayla Murray, Charlotte, NC

3rd–Daniel Naylor, Rocky Point, NC & Regina Oakley, Raleigh, NC

4th–Mark Youngblood, Newport News, VA & Erica Schwartz, Newport News, VA

5/6th–Gary “Donovan” Powell, Oak Island, NC & Camilla Bunnell, Pawleys Island, SC

5/6th–Tom Bunnenberg, Conway, SC & Debra Dinadica, Surfside Beach, SC

7/8th–Shiraz Khan, Decatur, IL & Terry Davis, Decatur, IL

7/8th–Greg Hensley, Tampa, FL & Dawn Lewis, Zephyr Hills, FL


View stats, see the worldwide rankings, review recently played games, & download the mobile app to take it all with you on the go.