Pennsylvania 02-09-2018

2017-2018 BullShooter World Tour – Pennsylvania Regional WinnersBullShooter World Tour - 02-09-2018

Women’s Doubles 301

1st–Katherine Hoover, Berea, OH & Micki Hughes, Pittsburgh, PA

2nd–Stephanie May, Washington, PA & Carla Richards, Washington, PA

3rd–Kathy Smith, Littlestown, PA & Madison Amspacker, Lewiston, PA

4th–Carole Albright, Lansdale, PA & Jennifer Wawrzynick, Leesport, PA

5/6th–Heather Sacik, New Castle, PA & Shelley Sacik, New Castle, PA

5/6th–Kimberly Shattock, Warren, PA & Beth Isenberg, Clarendon, PA

7/8th–Heather Fox, Felton, PA & Angela Carl, Hegins, PA

7/8th–Kelli Kusniss, Glenshaw, PA & Linda Larbig, Pittsburgh, PA

 

Men’s Doubles 501

1st–Scott Mowry, Howard, OH & Bob Coldiron, Columbus, OH

2nd–Joseph Jones, Glenshaw, PA & Dan Shields, Ringtown, PA

3rd–James Irwin, Lebanon, PA & Brian McCullum, West Lawn, PA

4th–Keith Horne, Lorain, OH & Yancy Kunkeli, Olmstead Falls, OH

5/6th–Dennis McConnell, Altoona, PA & Rodney Yohn, Duncansville, PA

5/6th–Dan Streitz, Waterloo, NY & Todd Long, Liverpool, NY

7/8th–Michael Borbonus, Blairsville, PA & Richard Shirley, Blairsville, PA

7/8th–Michael Sigall, Beaver Falls, PA & Lonnie Auten, Coraopolis, PA

Pro Men’s Doubles 501

1st–Brad Ferguson, Bellville, PA & Levi Bilger, McVeytown, PA

2nd–John Bennett, Akron, OH & Patrick Jurasin, Lake Milton, OH

3rd–Joshua Lane, Fairborn, OH & Tyler Little, Masury, OH

4th–Joseph Hedrick, Loudonville, OH & Jeffrey Carpenter, Ashland, OH

5/6th–Brock Johnston, Erie, PA & Jason Arble, Erie, PA

5/6th–Matthew Blackburn, Follansbee, WV & Charles Ball, Mingo Junction, OH

Mixed Triples

1st–Jeff Carpenter, Ashland, OH, Robert Coldiron, Columbus, OH & Angelique Painter, Mansfield, OH

2nd–Bob Walton, Jr., Bethel Park, PA, Bob Westell, Pittsburgh, PA & Katherine Hoover, Berea, OH

3rd–Micki Hughes, Pittsburgh, PA, Andrew McMaster, Gettysburg, PA & George Stiegler, Sr., Pittsburgh, PA

4th–Joshua Lane, Fairborn, OH, Derek Swallie, St. Clarksville, OH & Leila Tucker, Bristolville, OH

5/6th–Matthew Blackburn, Follansbee, WV, Mark Summers, Colliers , WV & Tabetha Blackburn, Follansbee, WV

5/6th–Dennis McConnell, Altoona, PA, Tye Dively, Hollidaysburg, PA & Brandy Kline, Claysburg, PA

7/8th–Bradley Ferguson, Bellville, PA, Dustin Snyder, Lewistown, PA & Madison Amspacker, Lewistown, PA

7/8th–Felix Plaza, Reading, PA, Randy Danner, Sinking Springs, PA & Kristin Prince, Reading, PA

9/12th–Yancy Kunkeli, Olmsted Falls, OH, Keith Horne, Lorain, OH & Kimberly Howard, Mansfield, OH

9/12th–Bob Owens, Cannonsburg, PA, Andrew Galvan, Beaver Falls, PA & Hayley Burgh, Mountownship, PA

9/12th–Levi Bilger, McVeytown, PA, Dan Shields, Ringtown, PA & Kathy Smith, Littlestown, PA

9/12th–Bryan Staub, Hanover, PA, Andrew Pollock, Lewistown, PA & Kayla Weatherly, Gettysburg, PA

Pro/Am Cricket

1st–Ryan Wile, Lancaster, PA & Dan Shields, Ringtown, PA

2nd–Zac Jenkins, Pittsburgh, PA & Lucas Palumbi, Pittsburgh, PA

3rd–Brian McConnell, Watertown, NY & Jonathan Long, Rochester, NY

4th–Bryan Hall, Bedford, PA & Jahred Smith, Duke Center, PA

5/6th–Jeff Carpenter, Ashland, OH & Bob Coldiron, Columbus, OH

5/6th–Jason Leonard, Valley Grove, WV & Scott Russell, Bridgeport, OH

Men’s Cricket Doubles

1st–Dan Streitz, Waterloo, NY & Todd Long, Liverpool, NY

2nd–Matthew Serena, Lower Burrell, PA & James Hill, Freeport, PA

3rd–Gary Eichor, Scottdale, PA & Jason Smith, Connellsdale, PA

4th–Dennis McConnell, Altoona, PA & Rodney Yohn, Duncansville, PA

5/6th–Tristan Levengood, Lebanon, PA & Jason O’Leary, Lebanon, PA

5/6th–Joseph Jones, Glenshaw, PA & Charles Becher, Pittsburgh, PA

7/8th–Ryan Dreher, Schuylkill Haven, PA & Michael Kostura, Minersville, PA

7/8th–Brian McCullum, West Lawn, PA & James Irwin, Lebanon, PA

Women’s Singles

1st–Katherine Hoover, Berea, OH

2nd–Madison Sims, Akron, OH

3rd–Stacy Shelton, Pittsburgh, PA

4th–Denise Gem, Hermitage, PA

5/6th–Tracy Shaw, Wheeling, WV

5/6th–Heather Sacik, New Castle, PA

7/8th–Kristin Prince, Reading, PA

7/8th–Julie Crandall, West Reading, PA

Men’s Singles Cricket

1st–Ryan Dreher, Schuylkill Haven, PA

2nd–Jason Smith, Connellsdale, PA

3rd–Jeff Rugh, Greensburg, PA

4th–Andrew Pollock, Lewistown, PA

5/6th–Jason Kroh, Pine Grove, PA

5/6th–Paul Manculich, Pittsburgh, PA

7/8th–Brandon Hercules, McMechen, WV

7/8th–Mark Smith, Littlestown, PA

Pro Cricket Singles

1st–Brian McConnell, Watertown, KY

2nd–Michael Davis, Littlestown, PA

3rd–Ryan Wile, Lancaster, PA

4th–Tyler Little, Masury, OH

5/6th–Dan Denkovich, Monaca, PA

5/6th–Brian Soohey, Barberton, OH

Women’s Doubles Combo

1st–Micki Hughes, Pittsburgh, PA & Katherine Hoover, Berea, OH

2nd–Kathy Smith, Littlestown, PA & Madison Amspacker, Lewiston, PA

3rd–Stephanie May, Washington, PA & Carla Richards, Washington, PA

4th–Heather Fox, Felton, PA & Angela Carl, Hegins, PA

5/6th–Heather Sacik, New Castle, PA & Shelley Sacik, New Castle, PA

5/6th–Angelique Painter, Mansfield, OH & Jullian Cherry, Mansfield, OH

7/8th–Margaret Hearn, Lansdale, PA & Ashley Boltz, Philadelphia, PA

7/8th–Tysie McKinney, Brilliant, OH & Chellsee Fuller, Follansbee, WV

Mixed Cricket Doubles

1st–Tyler Little, Masury, OH & Denise Gem, Hermitage, PA

2nd–Ryan Dreher, Schuylkill Haven, PA & Angela Carl, Hegins, PA

3rd–Andrew Galvan, Beaver Falls, PA & Hayley Burgh, Moontownship, PA

4th–Shawn Sabo, West Mifflin, PA & Stacy Shelton, Pittsburgh, PA

5/6th–Jeff Rugh, Greensburg, PA & Joell Kunkle, Hunter, PA

5/6th–Andrew McMaster, Gettysburg, PA & Micki Hughes, Pittsburgh, PA

7/8th–James Gaiewski, Shillington, PA & Jennifer Wawrzynick, Leesport, PA

7/8th–Bob Walton, Bethel Park, PA & Katherine Hoover, Berea, OH

 

 

 

 

 


View stats, see the worldwide rankings, review recently played games, & download the mobile app to take it all with you on the go.