Florida 11-17-2017

2017-2018 BullShooter World Tour – Florida Regional Winners

Women’s Doubles 301

1st–Kelly Meares, Sarasota, FL & Meradith McGee, Oviedo, FL

2nd–Krissy Grimal, Bradenton, FL & Jean Purgold, Wimauma, FL

3rd–Ashley Richey, Port St. Lucie, FL & Christina Marie, Leominster, MA

4th–Tanja Taylor, Port Richey, FL & Teri Galford, Hernando, FL

5/6th–Theresa Sullivan, Clermont, FL & Teri Johnson, Ocoee, FL

5/6th–Renee Whitaker, Lake Wales, FL & Kaley Burnett-Morris, Tampa, FL

7/8th–Catherine Sastre, Jacksonville, FL & Michelle Bullock, Lake Placid, FL

7/8th–Melissa Pryor, Port Richey, FL & Kristin Shepherd, Pinellas Park, FL

Men’s Doubles 501

1st–John Beard, Land O Lakes, FL & Brian Dougherty, Ocala, FL

2nd–Mike Crosby, Orlando, FL & Jim Nolte, Lake City, FL

3rd–Roger Rhyne, Holiday, FL & Ramon Jorge, New Port Richey, FL

4th–Scott Tarr, Lakeland, FL & Neil Quenon, Novi, MI

5/6th–Keith Namaka, Parrish, FL & Danny Heath, Bradenton, FL

5/6th–Ian Hansen, Cape Coral, FL & Scott Hannon, Cape Coral, FL

7/8th–Brett Davis, Bradenton, FL & Richard Wescott, Bradenton, FL

7/8th–Keith Stofcik, Orlando, FL & Corey Loren, Andover, MN

Pro Men’s Doubles 501

1st–Jimmy Sullivan, Clermont, FL & Brian Dennis, St. Cloud, FL

2nd–Tim Adams, Ruskin, FL & Danny Baggish, Lakeland, FL

3rd–Charles Skillman, Jacksonville, FL & Brandon Asato, Jacksonville, FL

4th–Joey Johnroe, Kissimmee, FL & Rodney Pryor, Port Richey, FL

5/6th–Chris Sams, Green Cove Springs, FL & Nick Kielman, Jacksonville, FL

5/6th–Jesse Gore, Lakeland, FL & Joshua Parks, Winter Haven, FL

Mixed Triples

1st–Terry Parker, Winter Springs, FL, Tim Adams, Ruskin, FL & Krissy Grimal, Bradenton, FL

2nd–Ken Doyle, Altamore Springs, FL, Tyler Meares, Sarasota, FL & Brett Davis, Bradenton, FL

3rd–Jimmy Nolte, Lake City, FL, Meradith McGee, Oviedo, FL & Nick Selepec, Orlando, FL

4th–Charles Skillman, Jacksonville, FL, Sally Frank, Indianapolis, IN & Mike Maness, LaBelle, FL

5/6th–Joey Johnroe, Kissimmee, FL, Teri Johnson, Ocoee, FL & Alan Gardner, Clermont, FL

5/6th–Chris Sams, Green Cove Springs, FL, Bill Lambert, Palm City, FL & Ashley Richey, Port St. Lucie, FL

7/8th–Melissa Jensen, Altamore Springs, FL, James Jensen, Altamore Springs, FL & Keith Stofcik, Orlando, FL

7/8th–Loreleli Raymond, Ocala, FL, Neil Quenon, Novi, MI & Scott Tarr, Lakeland, FL

9/12th–Bonnie Lomax, Orlando, FL, Chris Franklin, Orlando, FL & Rich Hickman, Orlando, FL

9/12th–Nina Bond, Clearwater, FL, Odie Coheley, Holiday, FL & David Williams, Tarpon Springs, FL

9/12th–Jason Hobbs, Winter Haven, FL, Jennifer Anderson, Winter Haven, FL & Jesse Gore, Lakeland, FL

9/12th–Theresa Sullivan, Clermont, FL, Vaughn Pinkins, Orlando, FL & Jimmy Sullivan, Clermont, FL

Pro/Am Cricket

1st–Nick Kielman, Jacksonville, FL & Mark Absher, Jacksonville, FL

2nd–Jimmy Sullivan, Clermont, FL & Alan Gardner, Clermont, FL

3rd–Danny Baggish, Lakeland, FL & James Baer, Saint Cloud, FL

4th–Brandon Asato, Jacksonville, FL & Ramon Jorge, New Port Richey, FL

5/6th–Dan Hisaw, St. Petersburg, FL & Glenn Knichel, Tampa, FL

5/6th–Tim Adams, Ruskin, FL & Terry Parker, Winter Springs, FL

Men’s Cricket Doubles

1st–Troy Karr, Navarre, FL & Jeremy Horn, Colorado Springs, CO

2nd–Desmond Davis, Valrico, FL & Mike Strickland, Lakeland, FL

3rd–Andrew Allen, Sumter, SC & Anthony Buie, Haines City, FL

4th–William Greer, Williston, FL & George Farr, Spring Hill, FL

5/6th–Keith Namaka, Parrish,, FL & Danny Heath, Bradenton, FL

5/6th–Jason Gamble, ? & Joseph Lyons, Winter Haven, FL

7/8th–Chris Sweigart, Orange City, FL & Mike Tomaszewski, Sanford, FL

7/8th–Brett Davis, Bradenton, FL & Jordan Baggish, Lakeland, FL

Women’s Singles

1st–Krissy Grimal, Bradenton, FL

2nd–Kelly Meares, Sarasota, FL

3rd–Theresa Sullivan, Clermont, FL

4th–Meradith McGee, Oviedo, FL

5/6th–Kimberly Panti, Jacksonville, FL

5/6th–Katelyn Schuler, Cape Coral, FL

7/8th–Margarita Fuentes, Orlando, FL

7/8th–Amanda McClish, Port St. Lucie, FL

Men’s Singles Cricket

1st–Brett Davis, Bradenton, FL

2nd–James Baer, Saint Cloud, FL

3rd–Jeremy Horn, Colorado Springs, CO

4th–Neil Quenon, Novi, MI

5/6th–Shawn Prince, Ocala, FL

5/6th–Corey Loren, Andover, MN

7/8th–Joseph Player, Greensboro, NC

7/8th–Scott Tarr, Lakeland, FL

Pro Cricket Singles

1st–Danny Baggish, Lakeland, FL

2nd–Nick Selepec, Orlando, FL

3rd–Chris Sams, Green Cove Springs, FL

4th–Joey Johnroe, Kissimmee, FL

5/6th–Mark Meares, Sarasota, FL

5/6th–Jesse Gore, Lakeland, FL

Women’s Doubles Combo

1st–Meradith McGee, Oviedo, FL & Kelly Meares, Sarasota, FL

2nd–Krissy Grimal, Bradenton, FL & Jean Purgold, Wimauma, FL

3rd–Margaritta, Fuentes, Orlando, FL & Theresa Sullivan, Clermont, FL

4th–Lorelei Raymond, Ocala, FL & Ashley Richey, Port St. Lucie, FL

5/6th–Brandy McCarter, Auburndale, FL & Jennifer Anderson, Winter Haven, FL

5/6th–Teri Galford, Hernando, FL & Tanja Taylor, Port Richey, FL

7/8th–Linda Landi, Fort Myers, FL & Lauren Patchen, Gulfport, FL

7/8th–Tammy Thomas, Orange Park, FL & Erzsebert Jonas, Jacksonville, FL

Mixed Cricket Doubles

1st–Tim Adams, Ruskin, FL & Krissy Grimal, Bradenton, FL

2nd–Nick Kielman, Jacksonville, FL & Edna Johnston, Jacksonville, FL

3rd–Tyler Meares, Sarasota, FL & Ken Doyle, Altamore Springs, FL

4th–Mark Meares, Sarasota, FL & Kelly Meares, Sarasota, FL

5/6th–Christina Fici, Leominster, MA & Bob Mitchell, Dade City, FL

5/6th–Brian Dennis, St. Cloud, FL & Margarita Fuentes, Orlando, FL

7/8th–Joey Johnroe, Kissimmee, FL & Tanja Taylor, Port Richey, FL

7/8th–Chris Sams, Green Cove Springs, FL & Ashley Richey, Port St. Lucie, FL

 


View stats, see the worldwide rankings, review recently played games, & download the mobile app to take it all with you on the go.